Wielu graczy bagatelizuje znaczenie klawiatury w trakcie rozgrywki. W przypadku zakupów całego osprzętu komputerowego najczęściej schodzi na ostatni plan.

Jednakże jest to nie mniej ważny element w wyposażeniu. Na co więc warto zwrócić uwagę przy doborze klawiatury?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klawiatury dla gracza?

Decydując się na zakup klawiatury warto w pierwszej kolejności mieć na uwadze aspekt optymalnego rozmieszczenia klawiszy oraz ich wyskalowania. Niestety nie w każdym przypadku jest to regułą. Dość często dochodzi do problemów typu zbyt małego klawisza ENTER, zbyt ściśniętych klawiszy funkcyjnych czy krótkich spacji. Jest to problem szczególnie uporczywy podczas rozgrywki.

Decydując się na zakup konkretnego modelu warto poprosić sprzedawcę o możliwość sprawdzenia klawiatury. Możemy dokładnie przeanalizować rozmieszczenie wszystkich przycisków, które nie zawsze zgadzają się z grafiką znajdującą się na opakowaniu.

Klawiatura dla gracza – dodatkowe przyciski i podświetlenie

Oprócz ergonomicznego rozmieszczenia podstawowych klawiszy, każdy gracz doceni z pewnością przyciski funkcyjne. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w trakcie prowadzenia dynamicznych rozgrywek, w której liczy się każda sekunda.

W trakcie nocnych sesji znacznym ułatwieniem będzie podświetlana klawiatura. W zależności od modelu, pozwalają one na zmianę barwy, a także dają możliwość wyboru stref podświetlenia. Naturalnie jest to kwestia gustu użytkownika, jednakże możliwość podświetlenia jest bardzo praktycznym elementem.

Więcej o akcesoriach dla graczy i komponentach do komputera gaming’owego, znajdziesz w serwisie https://przetestuj.pl/.

Materiał z którego wykonana jest klawiatura

Ostatnim z aspektów jest materiał oraz jakość wykonania klawiatury. Błyszczące plastiki ABS dość mocno ulegają zabrudzeniom oraz źle znoszą długie sesje. Plastik PBT jest znacznie lepszym rozwiązaniem, który jest wytrzymały oraz odporny na ścieranie.