Laptopy idealnie sprawdzają się w pracy oraz w domu dzięki swojej mobilności. Dzięki temu można z nich korzystać w dowolnym miejscu na całym świecie. Mogą one być przeznaczone do zadań biurowych, gier, oglądania filmów czy też obróbki wideo i obrazu. Niewątpliwie bardzo pomocne są również w nauce.

Rodzaje laptopów – jaki mamy wybór?

Chcąc zakupić nowy laptop powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: do czego chcemy używać nowego laptopa. W zależności od tego czy laptop będziemy używać do prac biurowych czy też do oglądania filmów to wybór będzie inny.

Z tego względu wyróżniamy następujące rodzaje laptopów:

  1. do domu – czyli sprzęt uniwersalny, do użytku domowego, dzięki któremu możliwe będzie oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy uruchamianie prostszych gier internetowych,
  2. do gier – czyli laptop z dobrym procesorem i mocną kartą graficzną. Dzięki temu laptop będzie bardzo wydajny, a jednocześnie możliwe będzie odtwarzania nawet najbardziej wymagających gier komputerowych,
  3. biznesowe – wśród tych rodzajów laptopów znajdują się tanie w eksploatacji modele doskonałe do prac biurowych jak i wysokiej jakości laptopy klasy premium. Ten rodzaj laptopów doskonale sprawdzi się w pracy zdalnej.
  4. konwertowalne – mówiąc prościej są to laptopy 2w1 lub laptopy hybrydowe.
  5. ultrabooki – to specyficzna grupa laptopów, które są bardzo smukłe i lekkie. Mają wysoką wydajność, szybką łączność oraz energooszczędność. Te laptopy najczęściej wybierają programiści, analitycy oraz osoby, które zajmują się obróbką dźwięku i obrazu.

Dzięki temu podziałowi laptopów z pewnością dokonasz odpowiedniego wyboru.