Jeszcze kilkanaście lat temu obecność komputerów w przedmiotach codziennego użytku wydawała się abstrakcyjna. Dziś jednak za normalne uważa się noszenie przy sobie smartfonów, laptopów czy innych sprzętów korzystających z układów mikroprocesorowych. Ułatwiają komunikację, wspomagają codzienne czynności, są częścią życia. Gdzie znajdują zastosowanie? Sprawdź kilka ciekawych informacji o nowych technologiach, z których korzystasz na co dzień.

Komputery wokół nas

Nie od dawna wiadomo, że sprzęt komputerowy to nie tylko typowy PC, komputer stacjonarny w obudowie, z ekranem, klawiaturą i myszką. Ta sama, a nawet większa moc obliczeniowa może kryć się w kompaktowym komputerze przenośnym – laptopie, ale i innych sprzętach. Należą do nich między innymi:

  • smartfon,
  • tablet,
  • telewizor,
  • urządzenia AGD,
  • systemy smart house,
  • nowoczesne samochody

oraz wiele innych urządzeń z układami elektronicznymi. PC i laptopy, a także konstrukcje typu All-In-One czy miniPC to komputery przeznaczenia ogólnego, natomiast układy w przedmiotach codziennego użytku są przeważnie silnie wyspecjalizowane.

Sieć łącząca całą Ziemię

Warto zauważyć, że obok ogromnej popularności, jaką zyskały komputery w przeróżnych formach, równie powszechna co sprzęt, stała się sieć komputerowa – Internet. Dzięki bezprzewodowym technologiom dostępu do sieci – nie tylko WiFi, ale także transmisji danych w sieciach komórkowych, korzystanie z komputerów, laptopów i innych urządzeń oraz Internetu jest możliwe niemal wszędzie tam, gdzie dostępna jest choć podstawowa infrastruktura. Internet rozszerza możliwości urządzeń, pozwalając na korzystanie z zasobów niemal na całej ziemi